WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Sperm Arttırıcı Yiyecekler

Çiftlerin çocuk sahibi olamama nedenlerinden biri de sperm azlığıdır. Sprem azlığı erkekler tarafından büyük bir sorun haline getirilen, fakat tedavisi yapılabilen bir durumdur. Sperm azlığı tedavisi haricinde sperm arttırıcı yiyecekler tüketilerek te sperm sayısının artması sağlanabilir.

Sperm azlığı erkeğin kendisinin fark edebileceği bir durum olmamakla birlikte, vücudun içinde yada dışında herhangi bir etki göstermemektedir. Bu nedenle bu durumu kişinin kendisinin fark etmesi olanaksızdır. Birçok erkek kısırlık şüphesiyle doktora başvurarak aslında sperm azlığı sorunu yaşadığını öğrenmiştir. Erkeğin sperm sayısının azlığı ya da çokluğunu öğrenebilmesinin tek yolu spermiogram testidir. Spermiogram testi sayesinde sperm sayısı, kalitesi ve spermlerin hareketi tespit edilebilmektedir. Sperm azlığı teşhisi sadece doktorların yaptığı bu test sonucunda konulabilir ve doktorların öngördüğü tedavi yolu izlenmelidir.

Sperm azlığı tedavileri bitkisel ve tıbbi olarak yapılabilmektedir. Bunun dışında sperm arttırıcı yiyecekler belirli bir düzende ya da programda tüketilirse de fark edilir bir düzelme olma ihtimali yüksektir. Çilek, avokado, zencefil, keçiboynuzu, domates, muz, incir sperm arttırıcı yiyecekler sınıfındaki besinlerden sadece birkaçıdır.

30 Ağu 2021 15:49

Diğer Yazılar

    © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.