WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Kısırlığın Bitkisel Tedavisi

Kısırlık diğer adıyla İnfertilite, çiftin bir yıl düzenli bir cinsel yaşantısı olmasına rağmen çocuklarının olmaması durumudur. Sperm azlığı, sürekli oturarak çalışma, fazla alkol ve sigara tüketimi, aşırı sıcakta çalışma gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanan kısırlığın bitkisel tedavisi ve tıbben tedavisi bulunmaktadır.

Günlük yaşantımızda farkında olmadan, bilmeden yediğimiz, içtiğimiz yiyecek ve içeceklerin sperm arttırıcı ve kısırlığı tedavi edici etkisi bulunmaktadır. Ginseng, anason, ceviz, keçiboynuzu, çakşır otu, avokado, muz gibi yiyecek ve içecekler bunlardan bazılarıdır. Bunlar haricinde bitkisel karışımlar ya da bitkisel içeriğe sahip çeşitli cinsel sağlık ürünleri de kısırlığın bitkisel tedavisi adı altında kullanılabilir.

Özel olarak seçilen çeşitli bitkilerden oluşan karışımlar bulunmaktadır. Etkisi kanıtlanmamış “kocakarı ilacı” tabiri ile anılan karışımlardır. Bu yüzden bu tarz ürünlere umut bağlamamak gereklidir. Kısırlığın derecesi, sperm sayısı ölçülerek belirlenmeli ve doktor eşliğinde bir tedavi planı yapılarak bu yol izlenmelidir. Kısırlığın bitkisel tedavisi için bitkisel içerikli cinsel sağlık ürünleri de denenebilir, fakat faydası olup olmayacağı bilinmediğinden doktor kontrolünde kullanılması önerilmektedir.

30 Ağu 2021 15:50

Diğer Yazılar

    © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.