WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma İçin Eczaneden Ne Alabilirim

Erken boşalma cinsel işlev bozukluğu erkeklerin karşılaştığı en önemli cinsel sorunların başında gelmektedir. Erken boşalmanın nedeni tam olarak henüz hala tarif edilememektedir. Fizyolojik ve psikolojik birçok etmenin erken boşalmaya yola açabileceği bilim insanları tarafından söylenmektedir. Yapılan araştırmalara göre 18 ile 60 yaş arası dünyadaki her üç erkekten birinde erken boşalma sorununa rastlandığı tespit edilmiştir. En basit tanımıyla bir erkeğin cinsel ilişki sırasında istenildiğinden daha erken boşalmasıdır. Erken boşalma kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Erken Boşalma İçin Eczaneden Ne Alabilirim? adlı makalemizde aradığınız tüm cevapları bulacaksınız, okumaya devam ediniz.

Erken boşalma nedir?

Boşalma süresi içinde yeteri kadar tatmin olan erkeklerin yanı sıra boşalma süresi içinde yeterli orgazma ulaşamayan erkeklerinde fazla olması dikkat çekicidir. Boşalma süresi hem kadında hem de erkekte farklılık gösterebilir. Hatta bazı erkeklerin boşalma meydana geldikten sonra bir süre daha penis sertliğini korudu ve bu süre içinde partnerini de yeterli orgazma ulaştırdığı görülmektedir. Erken boşalma diye adlandırılan cinsel işlev bozukluğunun tam olarak süresi veya ne şekilde gerçekleştiği hala araştırma konusu olarak devam etmektedir. Bir erkeğin cinsel ilişkiye başladığı yani vajinal giriş başladıktan itibaren çok kısa sürede veya hatta daha vajinal ilişki başlamadan bile boşalma yaşaması erken boşalma olarak tarif edilmektedir.

İdeal Boşalma Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

Normal bir cinsel ilişkide erkeğin cinsel ilişkisini 5-6 dakika boyunca boşalmadan sürdürebilmesi yeterli süre olarak tanımlanmaktadır. Erken boşalma her cinsel ilişki sırasında yaşanıyorsa bunun bir cinsel işlev bozukluğu olduğu ve tedavi edilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Eğer erken boşalma dediğimiz cinsel işlev bozukluğu bazı zamanlar yaşanıyorsa bunun nedenleri araştırılmalı ve gerçekten bir hastalık seviyesinde mi olduğu tespit edilmelidir.

Erken boşalma problemi çok uzun yıllar önce tıp literatürüne çeşitli tanımlamalarla girmiş bir terim olarak görülmektedir. 1900’lü yılların son çeyreğinde ise yani modern tıptaki tanımlamaları farklı boyutlarda olmaya başlamıştır. Son dönemlerde erken boşalma kavramı, erkeğin cinsel ilişki sırasında partnerinin orgazm olma süresinden önce gerçekleştirmesi olarak tanımlamaktadır. Bu durum cinsel ilişkilerin neredeyse yarısında rastlanan bir sorun olarak göze çarpmaktadır.

Günümüzdeki Tanımlaması İse;

Her zaman yapılan veya ara sıra yapılan cinsel aktivitelerde erkeğin vajinal ilişkiye başlamasıyla birlikte bir dakika içinde boşalması,

Boşalmanın vajinal ilişkiye başlamadan veya başlamasıyla birlikte erkeğin boşalması,

Erken boşalma dolayısıyla her iki partnerinde yeteri kadar ilişkiden zevk alamaması ve doruklara çıkamaması olarak nitelendirilmektedir.

Erken boşalmanın nedenleri?

Erken boşalmanın sebeplerini genel olarak iki farklı durumda ele alınabilir. Birincisi psikolojik sebepler ikinci ise fizyolojik sebepler.

Bireyin yaşamı boyunca devam eden erken boşalma sorunu hakkında herhangi bir neden tespit etmek çok fazla mümkün olmamaktadır. Ara sıra yaşanan erken boşalmalarda ise psikolojik ve fizyolojik sebeplerin neden olabileceği görülmektedir. Bazı sağlık problemi yaşayan erkeklerde erken boşalma sorunun yaşandığı tespit edilmiştir. Erken boşalmanın en önemli sebebi olarak beynin boşalmayı kontrol edememesi olarak yorumlanmaktadır.

Erken boşalmada fizyolojik sebepler:

Kalp ve damar rahatsızlıkları,

Sinirsel rahatsızlıklar,

Enfeksiyon hastalıkları,

Üreme bölgesinde iltihaplar ve enfeksiyonlar,

Genetik durumlar,

Hormon bozuklukları,

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar,

Yaşla birlikte yaşanan erken boşalma,

Kronik bazı rahatsızlıklar,

Sertleşme sorunu (erektil disfonksiyon rahatsızlığı),

Erken boşalmada psikolojik sebepler:

Yoğun stres,

Kaygı,

Çevre faktörü,

Partnerle yaşanan sorunlar,

Yaşam biçimi,

İlk kez yaşanan cinsel deneyimler,

Erken yaşta veya çok geç yaşta yaşanan cinsel ilişkiler,

Başarılı olamama düşüncesi,

Kişinin kendisine özgüven duymaması,

Cinsel olarak yaşanmış istismarlar,

Erken boşalma teşhisi ve tedavileri:

Erken boşalma sorununda her şeyden önce hastanın bu sorunu nasıl ve ne şekilde yaşadığı tespit edilmelidir. Doktorlar hastanın fiziksel mi yoksa psikolojik mi olarak bu sorunu yaşadığını tespit ettikten sonra nasıl bir tedavi uygulayacağına karar verebilir. Erken boşalma sorunu psikolojik ise belirli sürelerde terapi uygulanarak bu soruna çözüm bulunabilir. Eğer erken boşalma sorunu fizyolojik ise bunun nedenleri öncelikle tespit edilir ve tedavi süreci bu şekilde başlamış olur. Bu tedavi şekilleri bazı durumlarda ilaç tedavisi olarak da gerçekleştirilebilir.

Erken boşalma sorununa karşı bazı ilaçlar faydalı olabilmektedir. Psikolojik sebeplerde gerekirse çift terapisi dahi uygulamak gerekli görülebilir. Eşler arası bazı problemler erken boşalmaya neden olabilmektedir. Burada önemli olan altta yatan sorunu tespit etmek ve ona göre tedavi uygulamaktır.

Hastanın durumuna göre tedavi şekilleri şu şekilde uygulanabilmektedir:

İlaç tedavileri: Erken boşalma sorunu genelde psikolojik nedenlere dayalı ise ilaç tedavi uygulamak doktorlar tarafından önerilmektedir. Sertleşme, ereksiyon olamama gibi sorunlara karşı ilaçların bulunduğu gibi erken boşalma sorununa iyi gelen ilaçların da olduğu bilinmektedir. Cinsel ilişkiden önce alınan bu ilaçlar erken boşalmayı mümkün olduğu kadar geciktirmeye faydalıdır. Bu ilaçlar geciktirici haplar, jeller, kremler ve prezervatif çeşitleri olarak bilinmektedir.

Erken Boşalma İçin Eczaneden Ne Alabilirim?

Aynı zamanda sertleşme ve ereksiyon için de kullanılan bazı ürünler şunlardır;

Cialis çeşitleri

Viagra çeşitleri

Degra 100 mg

Sildegra 100 mg

Lifta 20 mg

Vega 100 mg

Cobra 130 mg

Lidokain Etken Madde Geciktiriciler Hangileridir?

Viaxi sprey ve kremler

Proloonging sprey ve kremler

Yohimbinum marka geciktiriciler

Stag 9000 sprey

Rhino marka geciktirici ürünler

Retard geciktirici sprey

Procomil krem

Porcodile hap, krem ve sprey ürünleri

Eros geciktirici sprey ve kremler

Viga sprey çeşitleri kullanılabilir.

Eczanelerde Satılan Geciktirici Hap Markaları:

Novagra kapsül

V-Pills kapsül

Kamagra jel

Rxtar hap  

Ferrari kapsül

Ero By Hot ürünleri gibi hap, kapsül, geciktirici krem ve jeller erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin kullanabileceği ürünler arasında yer almaktadır. Durex, Okey, Kiss gibi prezervatif firmalarının geciktirici olarak üretimleri de bulunmaktadır. Prezervatifler penisteki hassasiyeti azalttığından dolayı erken boşalmayı geciktirmede etkili bir yöntemdir.

Spor ve egzersizler:

Erken boşalmada pelvik kasların çalıştırılması oldukça önemlidir. Kegel egzersizi erken boşalmada en çok önerilen yöntemlerin başında gelmektedir. Makat kaslarının çalıştırılması ve idrar tutma egzersizi olarak da bilinmektedir. Özellikte çocuklarda ve kadınlarda idrar tutma egzersizi olarak kegel egzersizi yapılmaktadır. İdrar tutmayı sağlayan kaslar aynı zamanda boşalmayı sağlayan kaslarla beraber aynı yöntemle çalışmaktadır. Keger egzersizini düzenli yapan erkeklerin erken boşalmalarını daha geç sürelere yaydığı görülmektedir. Fitness ve benzeri sporlar yapmakta erken boşalma kaslarının kontrol edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Erken boşalmada uzmanlar tarafından önerilen diğer bir yöntemde cinsel ilişkiden bir iki saat önce yapılan mastürbasyondur. İlişkiye başlamadan önce yapılan mastürbasyon erken boşalmanın daha geç yaşanmasında bir faktör olarak tespit edilmiştir.

Toplumda Erken Boşalma Sorununa Bakış Açısı

Erken boşalma sorunu konusunda toplum içinde farklı görüşlere de rastlamak mümkündür. Bu görüşlerin tıbbi bir açıklaması genel olarak yoktur. Halk arasında konuşulan erken boşalmaya sebep bazı konular şunlardır; Sık yapılan mastürbasyonun erken boşalmaya neden olduğu düşünülmektedir. Oysa uzmanlar erken boşalma sorunu yaşayan bazı erkeklere cinsel ilişkiden bir iki saat önce mastürbasyon yapmasını önermektedir. Diğer bir konu ise sünnet olan erkeklerin erken boşalma sorunu yaşadığı hakkındadır. Sünnet yapılan erkeklerin penisteki duyarlılığın daha az olduğu ve sünnetsiz erkeklere oranla daha geç boşalma yaşadığı tespit edilmiştir.

Erken boşalma sorununuz ileri seviyede ise mutlaka bir uzman doktora başvurmalısınız. Erkeklerin en çok karşılaştığı cinsel sorun olarak görülen erken boşalma, kendi kendinize çok fazla çözüm üretebileceğiniz bir sorun değildir. İleri seviyede tedavi gerektiren erken boşalma sorunu mutlaka uzman hekimler tarafından muayene edilerek tedavi şeklinin belirlenmesi gerekmektedir.

  • erken boşalmayı önleme
12 Mar 2022 01:27

Diğer Yazılar

    © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.