WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Ereksiyon Nasıl Olur ve Nasıl Sürdürülür

Ereksiyon Nasıl Olur ve Nasıl Sürdürülür? Erektil disfonksiyon olarak bilinen bu rahatsızlık, basit anlamda cinsel ilişki için yeterli ereksiyonun sağlanamaması olarak tanımlanabilir. Bazı hastalarda ereksiyon sağlansa da sertlik devam etmeyebilir. Bu noktada da sertleşme sorunundan söz edilebilir. Yaşanan cinsel fonksiyon yetersizliği, kişiyi gün geçtikçe strese sokar ve partnerine karşı aşağılık kompleksi yaşamasına neden olur. Sertleşme bozukluğu, kişinin yaşadığı fiziksel bir hastalıktan kaynaklı olarak ortaya çıkabileceği gibi ruhsal sorunlardan dolayı da yaşanabilir.

Ereksiyon Sorunu Nasıl Anlaşılır?

Ereksiyon sorunu nasıl anlaşılır diyenler arasındaysanız yazının devamını okuyabilirsiniz. Üroloji kliniklerine en çok başvurulan şikâyetlerin başında gelen ereksiyon sorunu, erkekler arasında oldukça yaygındır. Ereksiyon şikâyetiyle doktora başvuran hastalarda şu belirtiler gözlenir:

 

 • Sertleşmenin gerçekleşmemesi
 • Ereksiyon sağlansa da bunu devam ettirememe
 • Cinsel istekte yetersizlik durumu
 • Bazı kişilerde sertleşmeye ek görülen erken boşalma sorunu

 

Sertleşme bozukluğu yaşayan hastalara net tanı koyabilmek için ayrıntılı değerlendirme yapılması gerekir. Bu amaç için yapılacak işlemler ise şu şekildedir:

 

 • Ayrıntılı Analiz: Hastaların aile ortamı, iş yaşamı ve sosyal çevresiyle ilgili stres faktörleri belirlenir.

 

 • Muayene: Başvuran hastanın genital muayenesi yapılır. Testis ve penisin detaylı incelemesi yapılır.

 

 • Laboratuvar Tetkikleri: Böbrek fonksiyon testi, açlık kan şekeri, karaciğer testi, serum kolesterol, hormon ve testosteron testleri yapılır.

 

 • İdrar Tahlili: İlgili hekim tarafından istenen idrar tetkiki, sertleşme sorunun nedeni hakkında doğrudan bilgi vermese de altta yatan hastalıkları tespit edebilir.

 

 • Renkli Penis Dopler Ultrason Sonuçları: Erektil disfonksiyon yaşayan hastalarda penise temiz kan taşıyan ve oksijensiz kanı taşıyan arterler, renkli dolper USG aracılığıyla incelenir.

 

 • Nörolojik Alan Testleri: Ereksiyon sorununun nedeni, nörolojik de olabilir. Bu noktada doktor, sorunun nörolojik bir problemden kaynaklandığını düşünüyorsa ilgili testleri isteyebilir.

 

İlişki Sırasında Erkeğin Sertliğinin Gitmesine Çözüm

İlişki sırasında erkeğin sertliğinin gitmesi pek çok kişi için kâbusla eşdeğerdir. Yaşanan cinsel işlev bozukluğunun nedeni her neyse kesinlikle ortadan kaldırılmalıdır. Bu hastalığın sizde olduğunu düşünüyorsanız tedaviye ek şu önerilere uymayı düşünebilirsiniz:

 

 • Sağlık tetkiklerini düzenli yaptırmak
 • Alkol, sigara ve diğer maddeleri kullanmaya son vermek
 • Düzenli egzersiz yapmak
 • Sağlıklı beslenme düzenine geçmek
 • İdeal kiloya ulaşmak
 • Stres ve anksiyete gibi hastalıklar için destek almak
 • Kronik hastalıkların hekim takibini sağlamak

 

Sertleşmeyi nasıl sağlarım gibi soruların yanıtı tüm bunların ortak şekilde uygulanmasında gizlidir. Her şeyden önce hayatınıza sağlığı dâhil etmelisiniz. Sertleşme bozukluğu, her 10 erkekten 9’unda görülen bir sorun. Fiziki muayeneden sonra bir şey çıkmaması hâlinde psikolojik destek almayı düşünebilirsiniz.

Sertleşmeyi Nasıl Sağlarım?

Ereksiyon sorunu nasıl çözülür ve sertleşme nasıl sağlanır gibi sorular, birçok erkeğin ortak sorularıdır. Hastalığa neden olan durum çözüldükten sonra adım adım tedavi uygulanmalıdır. Bilhassa cerrahi tedavinin düşünüldüğü durumlar, her iki partneri de ilgilendirir. Doktor, daha hafif vakalarda sertleştirici hap önerisinde bulunur. Bu durumda tavsiye edilen ürünlerin düzenli kullanılması önemlidir.

Ereksiyon sorunuyla uğraşan kişilerin beslenme düzeni çok önemlidir. Akdeniz diyeti gibi beslenme programları, bu hastalarda yüksek fayda gösterir. İlgili diyet, kalp - damar hastaları için de önerilen bir programdır. Ereksiyon sorunu şikâyetinin etkisini azaltmak üzere beslenme programınızı şu besinler etrafında şekillendirebilirsiniz:

 

 • Meyve ve sebze ağırlıklı beslenme
 • Tam tahıllı ürünler
 • Yağlı, şekerli ve tuzlu yiyeceklerden uzak, hafif programlar
 • Aşırı alkolü kesmek ve bol su içmek

 

Sertleşmeye çözüm bazı durumlarda ürolog desteği değildir. Fiziksel sıkıntı yaşamayan ancak yine de ereksiyon bozukluğu çeken kişilerde psikolojik destek alternatifi düşünülmelidir. Penis sertleşme sorununun kaynağı, çoğu zaman ruhsal da olabilir. Özellikle yoğun stresli dönemlerden geçen erkeklerin cinsellikten soğuma ve performans gösterememe gibi durumları sıktır.

Sağlıklı beslenmenin yanı sıra yaşamınıza egzersizi de dâhil edebilirsiniz. Yaşam tarzı, erkekteki ereksiyonun ve performansın belirlenmesinde son derece önemlidir. Hareketsiz bir yaşam tarzı ve fazla kilolar, ereksiyon sorununun yanı sıra cinsel işlev kaybı da yaratabilir. Yatakta kontrolü elinize almak ve daha dinamik şekilde hareket edebilmek üzere fazla kilolarınızdan kurtulmanızı öneririz.

Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar Gerçekten Etkili mi?

Hekim, psikolog ve yaşam tarzı değişikliği gibi önlemlerin yanı sıra takviye kullanımı da önerilir. Sertleşmeye iyi gelen ilaçlar eczane standartlarında üretilir ve doğru kullanımda yan etkiye sebep olmaz. Bazı kullanıcılar, etkiyi artırmak üzere bu ürünlerden çok sayıda kullanır. Böyle durumlarda sertleştirici hapların olumsuz etkileri görülebilir. İdeal miktarda kullanıldığında ise bu ürünlerin herhangi bir yan etkisi yoktur. Ereksiyon sorunu yaşayan hastalara doktor tarafından önerilen ilaçlar şu şekildedir:

 

 • Vardenafil (Levitra)
 • Tadalafil (Cialis, Lifta, Hardcis)
 • Sildenafil (Viagra)
 • Avanafil

 

Sertleştirici hap etki mekanizmaları birbirine benzerdir. Çoğunlukla oral yolla açılan cinsel sağlık ürünleri, takviye niteliğindedir ve düzenli kullanım gerektirir. Bu tip ürünlerin ortak noktası, vücuttaki nitrik oksiti artırmasıdır. İlgili molekül, ideal ereksiyon için olmazsa olmaz niteliğe sahiptir.

Sertleşme Bozukluğuna Karşı Etkili bir Kalkan: Lifta Hap

Sertleşme bozukluğunda hekimlerin en çok önerdiği ürünlerden biri olan Lifta Hap, muhteşem etkiye sahiptir. Lifta nedir ne işe yarar gibi sorular soran çok fazla erkek var. Siz de Lifta Tadalafil kullanımı gerçekleştirerek ereksiyonunuzu güvence altına alabilirsiniz. Söz konusu ürün, erkeklere özel olarak üretilmiş mucizevi etkiye sahip bir cinsel takviyedir.

06 Şub 2023 15:09

Diğer Yazılar

  © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

  kartlar
  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.