WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Cinsel Hayattaki Dengesizliklerin Nedenleri

Genetik, psikolojik nedenlerden dolayı dönemsel ya da kronik şekilde kadınlarda beliren cinsel isteksizlik tarih boyunca tıp biliminin inceleme alanına girmiştir. Bazı kadınlarda bu cinsel istek normal üstünde olabilirken bunlara firijit denmektedir bir diğer grup ise cinsel istek konusunda normalin çok altında bir istek taşımaktadır. Bu gruptaki kadınlara da nemfomoni denmektedir.

Yukarıda da belirtildiği gibi bu dengesiz cinsel istek ve isteksizliklerin kaynaklarından birisi de psikolojik nedenlerdir. Çocukluk döneminde taciz, istismar ve tecavüz gibi olumsuz durumlarla karşılaşmış kadınların ilerleyen yaşlarda cinsellikle ilgili büyük dengesizlikler yaşadıkları tespit edilmiştir. Aynı zaman bu sadece çocukluk dönemi değil, kadınların partnerleriyle ilişki sırasında ya da sosyal hayatta yaşadıkları durumlarda bu tür isteksizliklere neden olabilmektedir.

Bir diğer neden ise fizyolojik olarak kadınların genetik nedenlerden ya da yaşanan bedensel hasarlardan kaynaklı beliren isteksizliklerdir. Bu tür durumlarda ise tedavi amaçlı genetik tedaviler veya ufak ve büyük çağlı tıbbi operasyonlar denenmektedir. Ayrıca bayan azdırıcılar gibi yöntemlerle de bu tür isteksizlikler giderilebilmekte, kadınların cinsel hayatlarının normal seyrinde devam etmesi sağlanmaktadır.

30 Ağu 2021 15:07

Diğer Yazılar

    © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.