WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Cinsel Fonksiyonlarda Bozukluk

Cinsel ilişki hayatının düzenli olması, yeterli olması ve çiftlerin birbirlerinden memnun olması, mutlu bir aile, kaliteli bir yaşam getirmektedir. Cinsel sorunların nedenleri, nörolojik veya fiziksel olarak değerlendirilebilir. Nörolojik sebepler, ciddi travmalar, psikolojik bozukluklar, aile içi şiddet, eşlerin birbirlerine ilgi göstermemesi veya maddi sıkıntılar olabilir. Stresten ve depresyondan uzak bir beden, cinsel istek mekanizması da doğru işlemektedir. Üzüntü, gam ve sinirlilik hali, cinsel hayatı olumsuz etkilemektedir.

Cinsel hayatı ciddi şekilde olumsuz hale getiren diğer bir kategori ise, bedensel nedenlerdir. Doğuştan gelen sağlık sorunları, kanser tedavileri, ürolojik hastalıklar, böbrek hastalıkları, prostat, yetersiz sperm durumları, şeker, tansiyon, kalp ve damar hastalıkları gösterilebilir. Bu ürolojik, troid veya psikolojik nedenlere dayalı nedenler, erken boşalma, ereksiyon yetersizliği, cinsel isteksizlik, bayanların cinsel organlarında kuruluk, kasılma ve kansere dayalı hastalıklar, cinsel sorunlara neden olmaktadır.

Cinsel sorunların ortadan kaldırılması için, geciktirici kremler kullanımı ve diğer ilaç türünün kullanımı, üroloji hekimlerin tavsiyeleriyle kullanılması, çok daha doğru olacaktır. Psikiyatri kategorisinde cinsel terapi ve psikolojik tedavi yöntemleri de, tedavide etkili rol oynamaktadır.

30 Ağu 2021 15:05

Diğer Yazılar

    © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.